Jídla z Gruzie

Fazole po gruzínský (lobio)

Fazole po gruzínský lobio

Gruzínské lobio – fazole – historický pokrm, který k obědu jedli jen chudí lidé, neboť se skládal z nejlevnějších produktů a surovin dostupných pro každého. Na vesnicích se podával ve velké misce spolu s kukuřičnou kaší gomi, která byla položena přímo na pečlivě očištěný dřevěný stůl.

Každý člen rodiny si vzal kaši pro sebe, doplnil ji kouskem suluguni a velkou lžící nabral lobio (fazole). Taková večeře poskytovala pocit sytosti na dlouhou dobu, což se po něm ve skutečnosti vyžadovalo.

Odžachuri – Abchazská adžika – 200 g.

99.00 vč. DPH
Podle legendy si v dávných dobách mohli adžiku dovolit pouze bohatí lidé a používali ji k prevenci nemocí. Díky svému složení koření pomáhá posilovat imunitní systém, neutralizovat patogenní mikroorganismy a parazity v lidském těle.

Odžachuri – Koření na fazole – 50g.

49.00 vč. DPH
Koření na fazole se používá při přípravě gruzínského národního pokrmu lobio (ლობიო). Díky obsaženým složkám - mletému koriandru, mleté červené paprice a mletému utskho suneli – bude vaření jakéhokoliv jídla rychlejší a snazší.

Odžachuri – koření na salát – 100g.

55.00 vč. DPH
Aby vám salát chutnal po grzínský, musíte do něj dát to správný mix koření.

Odžachuri – Sacebeli klasické – 300g.

89.00 vč. DPH
Klasické satsebeli je jednou z nejoblíbenějších omáček gruzínské kuchyně. Připravuje se z vybraných rajčat, zeleniny a pikantních bylin.

Pokud chcete vyzkoušet tradiční lobio s gomi, můžete zkusit uvařit gomi se speciální moukou na gomi (hrubá kukuřičná mouka).

Najdete zde také speciální směs koření na fazole (lobio), která obsahuje: koriandr, chmeli suneli, saturejku, mletou červenou papriku. Koření na fazole vám zjednoduší vaření a dodá vám hodně vůní a chutí.

Recepty na výrobu lobio, kaší gomi a dalších specialit gruzínské kuchyně najdete v naší exkluzivní kuchařce v češtině. Může také sloužit jako originální a zářivý dárek pro vaše blízké.