Koňaky a brandy

Gruzínský koňak – kvalitní alkohol

Gruzínský koňak 30letý Sarajishvili

Gruzínci vědí hodně jak o dobrém alkoholu, tak o kultuře jeho konzumace. Jedinečná gruzínská vína a ohnivá chacha jsou známé po celém světě. Další alkoholickou pýchou země jsou koňaky. A ačkoli nepocházejí přímo z Gruzie, gruzínští vinaři je dovedli k dokonalosti a tomuto tradičnímu francouzskému nápoji dodali jedinečnou chuť.

Elegantní, bohatý a půvabný nápoj z Gruzie již v Česku k dostání je. Jde o koňaky Sarajishvili, které se vyrábějí již od roku 1887. Tato společnost vyrábí širokou škálu vysoce kvalitních alkoholických nápojů a postupně nabízí další novinky.

V našem obchodě si můžete objednat bohaté příchutě koňaků i novinky – nápoj Tikhari od výrobce Sarajishvili či pravou gruzínskou chachu z dubového sudu od výrobce Marani.

Ušlechtilé a jedinečné gruzínské koňaky dodají jedinečnou atmosféru jakémukoliv setkání s rodinou či přáteli. Vůni a chuť nápoje si budete moci vychutnávat po dlouhou dobu.

Sarajishvili – 5 letý gruziňák – 500 ml.

449.00 vč. DPH
Gruzínský 5letý koňak, tzv. Gruziňák, je světle zlatá, jemně vyvážená brandy s harmonickými tóny lučních květin a ovoce. Vyznačuje se měkkými vyváženými a kořeněnými vůněmi.

Sarajishvili – Tikhari – Gruzínská ořechová brandy v krabici – 500 ml.

465.00 vč. DPH
Gruzínská ořechová brandy chutná jako zralý koňak s nádechem ořechů. Sladkokyselá, suchá ořechová chuť s hlubokými sudovými tóny. Čekají vás tóny sladkého fortifikovaného vína, ořechů a skořice, v dochuti pak rozinky, propolis, třešňová šťáva a tabák.

Sarajishvili – VS Black edition – gruzínský 5 letý koňak – 500 ml.

649.00 vč. DPH
Gruzínský koňak s jantarovou barvou a příjemnou vůní pražených mandlí, lučních květin a dubu. Chuť je příjemná a harmonická. Vyrábí se podle starých receptur Sarajishvili z destilátu zrajícího 5 let.

Sarajishvili – XO 18-30 letý gruzínský koňak – 700 ml.

1749.00 vč. DPH
Gruzínský koňak Sarajishvili XO je složený z více než 15 různých destilátů, z nichž nejstarší zrály přes 30 let.

Koňak Sarajishvili: cena a kritéria výběru

Koňaky jsou rozděleny podle seniority v závislosti na tom, jak dlouho zrají destiláty na jejich výrobu.

Sarajishvili XO – Extra Old. Nápoj, jehož složky zrají 30 let. Primární surovinou jsou hrozny odrůd Rkatsiteli, Mtsvane a Chinuri. Aromatickému složení dominuje bohatá vůně dubu, čokolády a vanilky s jemnými tóny koření, které si hrají s tóny ovocnými. Dlouhá čokoládová a ovocná dochuť. Plná zlatá barva.

Sarajishvili VSOP – je vyroben z destilátů, jejichž stáří dosahuje 12 let. Jedinečná, příjemná, bohatá vůně s tóny sušeného ovoce a švestek, vanilky, skořice a sladkého koření typického pro dlouhé stárnutí. Vyvážené, ale intenzivní brandy.

Sarajishvili VS – vyroben z destilátů, jejichž věk dosahuje 8 let. Vůně začíná tóny pikantní vanilky a sušených meruněk. Mírná teplá chuť zanechává mírně kořeněnou sametovou dochuť.

Sarajishvili VS Black edition – zraje 5 let. Sladká a příjemná vůně rozinek a sušené meruňky, sušené hrušky a jablka s tóny ořechů a švestek. Ve srovnání s klasickou verzí koňaku VS (Gold) je tato možnost sušší a jsou méně cítit ořechy a sušené ovoce.

Marani – Chacha Mtsvane 40% – 0.5 l.

499.00 vč. DPH
Chacha z odrůdy hroznů Mtsvane má jemnou chuť s úžasnými hroznovými tóny a čistou průhlednou barvu. Sladké tóny fíků, datlí a hroznů a dezertní závěr s nádechem pepře.

Marani – Chacha Saperavi 40% – 0.5 l.

549.00 vč. DPH
Chacha je klasická gruzínská vodka, v tomto případě z hroznů odrůdy Saperavi. Zaujme intenzivní vůní sladkých rozinek, hrušek a zralých švestek.

Marani – Chacha z dubového sudu 40% – 0.5 l.

649.00 vč. DPH
Chacha Marani z dubového sudu nabízí jedinečný chuťový zážitek. Tato hroznová vodka zrála v dubových sudech 6 měsíců a získala tak vůni vanilky a dubu, jemnost a harmonickou chuť.

Sarajishvili – VS 6-8 letý gruzínský koňak – 700 ml.

559.00 vč. DPH
Čerstvá, harmonická brandy s živým charakterem a jasnou, jantarovou barvou složenou z destilátů s hrozny z různých oblastí Gruzie, s dobou zrání starší než 10 let.