Váš prostředek pro cestování po kulinárním světě Gruzie

Kuchařská kniha ``Gruzínská chuť``

Kuchařská kniha „Gruzínská chuť“ obsahuje naše vlastní recepty. Jelikož je v Evropě těžší sehnat gruzínské potraviny, ke každému tradičnímu receptu jsme přidali doporučení, jaká alternativa lze použít místo tradičních potravin. Jedinečnou chuť gruzínské kuchyně si tak může dopřát každý.

V kuchařce najdete recepty na gruzínské předkrmy, polévky, pečivo, hlavní jídlo i gruzínská vegetariánská jídla!

V gruzínské kuchyni není ve skutečnosti hlavní jídlo vegetariánské skoro žádné. Proto bylo těžší sehnat na ně recepty, než například na předkrmy či polévky. Avšak zadařilo se nám a v kuchařce najdete například recept na vegetariánské hlavní jídlo chinkali.

Recepty na gruzínské předkrmy

1. Předkrmy

Gruzínské předkrmy se vyrábí ze syrové, vařené, solené a nakládané zeleniny a bylin. Většina předkrmů v Gruzii je ochucena různým kořením, vlašskými ořechy, omáčkami atd. a jsou krásně zdobené různými pikantními bylinkami, cibulovými kroužky, granátovými jablky či ořechovým olejem.

Recepty na gruzínské polévky

2. Polévky

V Gruzínské kuchyni jsou velmi oblíbené polévky.

Recepty na gruzínská hlavní jídla

3. Hlavní jídla

Smažená pikantní jídla jsou v Gruzii nejoblíbenější. Do hlavních jídel se přidává řada speciálních přísad, koření a omáček, díky kterým jídlo chutná jednoduše báječně. Sada gruzínského koření vytvoří pikantní a jedinečný zážitek pro chuťové buňky.

Recepty na gruzínské pečivo

4. Pečivo

Oblíbeným pečivem Gruzínců a tradiční specialitou země je chačapuri, neboli gruzínská pizza. Skoro žádné stolování bez něj neprobíhá.